24 Kasım 2011

Pedallar İEÜ için dönüyor

İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından bu yıl kurulan Bisiklet Kulübü, kısa sürede bir çok etkinlikte aktif rol alarak sınırlarını genişletiyor.

Perşembe Akşamı Bisikletçileri’nden esinlenerek kurulan ve aynı zamanda ekibin bir parçası olan İEÜ Bisiklet Kulübü, ilk etkinliklerini 9 Eylül’de Belkahve’ye düzenledikleri tur ile gerçekleştirdi. Yabancı Diller Yüksek Okulu Fransızca Okutmanı Utkan Boyacıoğlu ile Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ercan Aydın tarafından kurulan kulüp, kısa sürede yüz kişiye ulaştı. Kulübün amacının bisiklet kültürünü üniversiteye entergre etmek olduğunu belirten Boyacıoğlu, “Üniversitemizi, İzmir’de en etkin kulüp haline getirmek istiyoruz. Ağustos ayında kurulan kulübümüz ilk etkinliğini 9 Eylül tarihinde gerçekleştirdi. Bir sonraki büyük turumuzu ise 18 Mart’ta Çanakkale Şehitliği olarak planladık” dedi.

Sosyal medyada da etkin şekilde yer alan kulüp ile iletişime geçmek isteyenler bu adresden bilgi alabilirler https://www.facebook.com/groups/216667831690461/.

Kaynakça İzmir Ekonomi Üniversitesi

İlginizi çekebilir Topeak Gidon Çanta, Fikret Albay, Bisiklet Sporu Tarihçesi