13 Mart 2016

Bisiklet Sporcusunun Feci Sonu


Bisiklet Federasyonunun yarışlarına hazırlanmak için arkadaşlarıyla birlikte antrenman yapan lisanslı bisiklet sporcusu Cenk Sanşan, Pendik’te bir kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetti.Haber: Ozan Koltuk - Kaza, Pendik-Kurtköy bağlantı yolunda (13.03.2016) saat 11.30 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Avrupa Yakası’ndan arkadaşlarıyla birlikte bisikletle yola çıkan lisanslı bisiklet sporcusu Cenk Sanşan (36), Kadıköy’den sahil yolunu kullanarak Pendik-Kurtköy bağlantı yoluyla Şile’ye giderken inşaat kamyonları için dubalarla ayrılmış yolu kullandı. Bu sırada arkadan gelen Kemal A.’nın kullandığı 41B2785 plakalı kamyon sporcuya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralı olarak yere düşen Cenk Sanşan’a önce arkadaşları müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Sanşan’ın hayatını kaybettiği anlaşıldı.

“Arkadaşımız dengesini kaybetti”

Olayın şokunu yaşayan Sanşan’ın arkadaşı Tolga Zengin, “Arkadaşımız en arkada olduğu için ona çarptı. Kamyonun bir suçu olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşımız dengesini kaybetti” diye konuştu.

Olay yerinde polis ekipleri tarafından geniş bir inceleme yapıldı. Soruları yanıtsız bırakan kamyon sürücüsü Kemal A., polis tarafından gözaltına alındı. Cenk Sanşan’ın cenazesi ise Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Paylaşım için Serhan’a teşekkürler.

Yeter! Bunları duymak istemiyoruz artık Bisiklet Kazaları